1. Dane o ruchu na stronie

Na tej stronie zbieramy dane dotyczące ruchu w witrynie LubBezpośrednio.PL. Nie wykorzystujemy ich w celach komercyjnych, wyborczych ani żadnych innych poza celami edukacyjnymi naszego projektu. Nie przekazujemy żadnym podmiotom, które mogłyby je wykorzystać do takich celów. Korzystamy z Google Analytics, żeby wiedzieć które treści na naszej stronie przyciągają uwagę i by dowiedzieć się nieco więcej o swoich użytkownikach. Na ten moment nie korzystamy z dodatkowych narzędzi do analizowania i śledzenia ruchu. Gdy się to zmieni – będziemy o tym informować.

2. Kiedy zostawiasz nam więcej danych?

Więcej danych zostawiasz na naszej stronie jedyne w sposób dobrowolny i świadomy. Możesz to zrobić w tym momencie w następujący sposób:

a. zapisując się na newsletter
b. wysyłając do nas wiadomość np. z zaproszeniem na spotkanie.
c. wypełniając formularz błyskawiczny na Facebooku
d. wypełniając formularze i ankiet rekrutacyjnych w Google Forms dot. rekrutacji współorganizatorów spotkań i uczestników spotkań
e. wypełniając formularz z adresem korespondencyjnym w celu darmowej wysyłki książki i broszury informacyjnej.

Za każdym razem te dane są wykorzystywane do celów, które chcesz osiągnąć podejmując konkretne działanie!

3. Co się dzieje z moimi danymi, które zostawiam zapisując się na newsletter?

Żeby skutecznie zapisać się na nasz newsletter nie wystarczy podać adresu e-mail na odpowiedniej podstronie albo w artykule, który czytasz. Musisz jeszcze zweryfikować swoją decyzję klikając potwierdzenie w mailu, który otrzymasz. Dopiero wtedy zaczynamy gromadzić i przetwarzać Twoje dane. Co się z nimi dzieje? Twój adres e-mail trafia na listę mailingową utrzymywaną przez polską platformę GetResponse. Tego, jak ta firma realizuję Politykę Prywatności dowiesz się tutaj. Poza Twoim adresem e-mail zbieramy jedynie informacje na temat tego, w jakim województwie mieszkasz. W efekcie, poza regularnymi newsletterami o postępach w projekcie, będziesz otrzymywać informacje z zaproszeniem na spotkania, które będą odbywały się w Twoim regionie.

Może się zdarzyć, że z jakiegoś powodu będziemy musieli „zabrać” te dane z platformy tej konkretnej firmy i przenieść je do innego usługodawcy. Z pewnością jednak wybierając narzędzie do wysyłania maili będziemy kierowali się tym, by zewnętrzna firma w jak najmniejszym stopniu wykorzystywała Twoje dane do własnych celów. Zawsze możesz się wypisać z naszego newslettera klikając „rezygnacja” w stopce maila, którego od nas otrzymasz. Dane te przetrzymujemy do momentu zrezygnowania przez Ciebie z naszego newslettera.

4. Co się dzieje z moimi danymi, kiedy wypełniam formularz błyskawiczny na Facebooku lub Google Forms?

Dane przekazujesz zatwierdzając wysłanie formularza błyskawicznego na platformie Facebook lub wypełniając ankietę rekrutacyjną w Google Forms. By to zrobić musisz wyrazić zgodę na przetwarzanie Twoich danych i zaakceptować politykę prywatności. Zebrane dane będziemy wykorzystywać jedynie w celu, w jakim nam je przekazałeś, o którym informujemy przy zapisie: w celu poinformowania Cię o spotkaniach, zaproszenia Cię na spotkanie lub udziału w procesie rekrutacji współorganizatorów wydarzeń.

5. Co się dzieje z moimi danymi adresowymi?

Dane przekazujesz zatwierdzając wysłanie wiadomości z adresem korespondencyjnym. By to zrobić musisz wyrazić zgodę na przetwarzanie Twoich danych i zaakceptować politykę prywatności. Zebrane dane będziemy wykorzystywać jedynie w celu, w jakim nam je przekazałeś, o którym informujemy przy zapisie: w celu wysłania Ci papierowych egzemplarzy książki i broszury informacyjnej.

6. Kto jest administratorem danych?

Administratorem Danych Osobowych w rozumieniu Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych (RODO) jest Fundacja Potrafisz Polsko, która realizuje zadanie „Instytut Demokracji Bezpośredniej”. Twoje dane gromadzimy i przetwarzamy, gdy jest to niezbędne wykonywania naszych celów i na podstawie Twojej zgody.

6. Co mogę zrobić z moimi danymi?

Masz do nich dostęp. Możesz żądać ich poprawienia. Możesz żądać ich usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę. Możesz żądać przeniesienia swoich danych do innego administratora. W każdej z tych spraw pisz na adres kontakt@lubbezposrednio.pl. Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.