Zalety i wady demokracji bezpośredniej – spotkanie w Brzegu!
27.10.2023, 16:00
Brzeg

Kolejny z cyklu spotkań z prof. Mirosławem Matyją już 27 października w Brzegu!

W piątek 27 października Instytut Demokracji Bezpośredniej zaprasza na spotkanie dotyczące demokracji bezpośredniej, które odbędzie się w Brzegu w województwie opolskim. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 w Muzeum Piastów Śląskich przy ul. Zamkowej 1.

Gościem spotkania będzie prof. Mirosław Matyja, który wygłosi wykład na temat wad i zalet demokracji bezpośredniej.

Mirosław Matyja – politolog, ekonomista i historyk. Jest badaczem systemów demokratycznych na świecie i zwolennikiem bezpośredniodemokratycznego modelu funkcjonowania ponowoczesnych państw. Obronił doktorat Demokracja bezpośrednia i jej dysfunkcjonalność w systemie politycznym Szwajcarii na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zatrudniony jako profesor akademicki na uniwersytetach w następujących krajach: Włochy, USA, Indie, Indonezja, Ukraina. Jest założycielem i dyrektorem Miroslaw Matyja Academia for Democracy w Indonezji oraz koordynatorem merytorycznym LubBezpośrednio.pl – Instytutu Demokracji Bezpośredniej w Polsce. Autor ponad 20 publikacji książkowych i ponad 400 artykułów naukowych i popularnonaukowych. Jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów, bliźniaków. Mieszka i pracuje w Szwajcarii.

Podsumowanie:
✅ Gdzie? Brzeg, Muzeum Piastów Śląskich, Zamkowa 1
🔥 Kto? Mirosław Matyja, koordynator merytoryczny Instytutu Demokracji Bezpośredniej
📅 Kiedy? piątek 27 października, godz. 16.00
Wstęp wolny!

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.