Wykład prof. Mirosława Matyi w Nysie!
26.10.2023, 10:00
Nysa

Wykład prof. Mirosława Matyi już niebawem w Nysie!


Informacja archiwalna
W czwartek 26 października Instytut Demokracji Bezpośredniej zaprasza na spotkanie dotyczące demokracji bezpośredniej, które odbędzie się w Nysie w województwie opolskim. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 w Zespole Placówek Specjalnych przy ul. Grodkowska 54.

Gościem spotkania będzie prof. Mirosław Matyja, który wygłosi wykład na temat demokracji bezpośredniej wraz z prezentacją broszury edukacyjnej wydanej przez Instytut Demokracji Bezpośredniej.

Mirosław Matyja – politolog, ekonomista i historyk. Jest badaczem systemów demokratycznych na świecie i zwolennikiem bezpośredniodemokratycznego modelu funkcjonowania ponowoczesnych państw. Obronił doktorat Demokracja bezpośrednia i jej dysfunkcjonalność w systemie politycznym Szwajcarii na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zatrudniony jako profesor akademicki na uniwersytetach w następujących krajach: Włochy, USA, Indie, Indonezja, Ukraina. Jest założycielem i dyrektorem Miroslaw Matyja Academia for Democracy w Indonezji oraz koordynatorem merytorycznym LubBezpośrednio.pl – Instytutu Demokracji Bezpośredniej w Polsce. Autor ponad 20 publikacji książkowych i ponad 400 artykułów naukowych i popularnonaukowych. Jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów, bliźniaków. Mieszka i pracuje w Szwajcarii.

Podsumowanie:
✅ Gdzie? Nysa, Zespół Placówek Specjalnych, ul. Grodkowska 54.
🔥 Kto? Mirosław Matyja, koordynator Instytutu Demokracji Bezpośredniej
📅 Kiedy? czwartek 26 października, godz. 10.00
Wstęp wolny!

 

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.