Demokracja po krakowsku. ŚPIEWAK – JAŚKO – KONIECZNA. Wykład i debata.
11.07.2023, 17:00
Kraków

We wtorek 11 lipca w Krakowie odbyły się dwa wydarzenia LubBezpośrednio.pl: wykład Jana Śpiewaka i debata z udziałem krakowskich aktywistów i mieszkańców!

Relacja ze spotkania:Informacje archiwalne:

🔥 CO?
LubBezpośrednio.PL – Instytut Demokracji Bezpośredniej zaprasza na pierwsze stacjonarne spotkanie w Krakowie, w ramach którego odbędą się dwa otwarte wydarzenia z udziałem społeczników, aktywistów i zaangażowanych, świadomych mieszkańców.

DOŁĄCZ NA FACEBOOKU!

📅 KIEDY I GDZIE?
We wtorek 11 lipca zapraszamy do Krakowa (sala konferencyjna na parterze w budynku SHU Kłos przy ul. Szlak 65).

✅ PROGRAM I GOŚCIE
🕖 godz. 17.00 – Wykład wprowadzający „Dlaczego miasta potrzebują rewolucjonistów?” – Jan Śpiewak, Stowarzyszenia Energia Miast
🕕 godz. 18.00 – Debata „Czy zmiana w Krakowie jest możliwa?”, w które udział wezmą:
Mateusz Jaśko, Co jest nie tak z Krakowem
Monika Konieczna, Akcja ratunkowa dla Krakowa
Jan Śpiewak, Stowarzyszenia Energia Miast

🏛 DLACZEGO I O CZYM?
Demokracja zaczyna się na dole – od poziomu gminy, dzielnicy, osiedla, miasta.

⁉ W jakiej kondycji jest polska demokracja lokalna na przykładzie Krakowa? Co zrobić, by głos mieszkańców był lepiej słyszalny? W jaki sposób społecznicy i aktywni obywatele mogą walczyć z samorządowymi patologiami? Z jakich narzędzie może skorzystać każdy z nas? Jak działa obywatelska inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców, a jak referendum lokalne? Dlaczego warto angażować się w demokratyczną, proobywatelską zmianę pomimo kłód rzucanych pod nogi?

👉 To wszystko tematy, o których będziemy rozmawiać!

👁‍🗨 KTO ZAPRASZA?
🟪 LubBezpośrednio.pl to obywatelska kampania edukacji społecznej Instytutu Demokracji Bezpośredniej. Działamy na rzecz wyegzekwowania art. 4 Konstytucji RP. Chcemy wzmocnić zwierzchnią władzę Narodu i popularyzować bezpośrednie formy jej sprawowania. Promujemy referenda i istniejące w polskim prawie instrumenty zaangażowania obywateli. Propagujemy jawność i rozliczalność władzy na każdym szczeblu. Zadanie Instytut Demokracji Bezpośredniej jest dofinansowane z budżetu państwa w ramach realizacji zadania publicznego. Wartość dofinansowania 4284900 zł, co stanowi 100,00% wartości zadania publicznego.

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.