Wykłady
i debaty

W całej Polsce organizujemy wykłady i debaty na temat demokracji bezpośredniej. Zapoznaj się z ich treścią – znajdziesz tu zapisy video tych wydarzeń, które już zorganizowaliśmy.

Zmiana zaczyna się od spotkania w prawdziwym świecie, bo właśnie bezpośrednie relacje najlepiej tworzą kapitał zaufania społecznego niezbędny do partycypacji obywatelskiej. Dlatego chcemy przeprowadzić w tym roku łącznie ok. 96 spotkań: 16 debat z udziałem rozpoznawalnych postaci życia publicznego (publicystów, ekspertów, naukowców, polityków, aktywistów) o co do zasady przeciwstawnych poglądach, ok. 32 wykłady edukacyjne dotyczące zagadnień demokracji bezpośredniej, zasad wyborczych i procesu stanowienia prawa oraz ok. 48 warsztatów dotyczących praktycznych kompetencji niezbędnych do korzystania z konstytucyjnych mechanizmów demokracji bezpośredniej, partycypacji obywatelskiej i oddolnej kontroli władzy. Do współpracy zapraszamy ekspertów i praktyków wszystkich opcji ideowych. Wszystkie spotkania będą nagrywane, a relacje z nich umieszczane na YouTube, naszej stronie i pozostałych mediach społecznościowych.

Chcesz nas zaprosić do swojego miasta albo na wydarzenie, konferencję, kongres albo szkołę letnią, którą organizujesz? Napisz do nas, chętnie się pojawimy i wesprzemy organizację spotkania!

2. Debata z politykami w Kaliszu

1. Wprowadzenie do debaty z politykami w Kaliszu

NEWSLETTER

Chcesz razem z nami odzyskiwać władzę? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter i zostaw nam informację, gdzie mieszkasz. Śledź nas na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.