Warsztaty z demokracji bezpośredniej w 4 województwach!

W najbliższym czasie zapraszamy na warsztaty Instytutu Demokracji Bezpośredniej w województwach: łódzkim, lubelskim, podkarpackim i kujawsko-pomorskim.

Najbliższe wydarzenia:

1. Łódzkie: Piotrków Trybunalski
📆
sobota, 4 listopada
🕒 godz. 15.00-18.45 – dzień warsztatowy –3x szkolenia:
🕖 godz. 19.00-20.30 – debata „Referendum w Piotrkowie Trybunalskim. Wnioski systemowe”
🎯 Hotel B&B Piotrków Trybunalski, ul. Grota Roweckiego 5
✅ Wstęp wolny!
Dołącz na FB i zaproś znajomych!

2. Podkarpackie: Czarna Górna
📅wtorek, 7 listopada, godz. 16.00-20.15
✅ Gminny Dom Kultury w Czarnej Górnej 113, 38-710 (gmina Czarna, powiat bieszczadzki, województwo podkarpackie)
🔥 Wstęp wolny!
🎯 Partner: KGW Babiniec Czarna i Przyjaciele
Dołącz na FB

3. Lubelskie: Ślipcze
📅 środa, 8 listopada, godz. 15.00-19.15
✅ Ślipcze 26a, 22-500 Hrubieszów, powiat hrubieszowski.
🔥 Wstęp wolny!
🎯 Partner: KGW Ślipcze
Dołącz na FB

4. Kujawsko-pomorskie: Toruń
📅
środa, 15 listopada, godz. 9.00-13.15
✅ Towarzystwo Naukowe w Toruniu, ul. Wysoka 16, Toruń.
🎯 Partner: Fundacja Kosmos
🔥 Wstęp wolny!

Więcej informacji znajdziecie w zakładce spotkania!

Tematyka szkoleń:

Jak podejmować decyzje w Waszej organizacji? O demokracji wewnątrz organizacji – W działalności stowarzyszeń, lokalnych grup aktywistów czy kołach gospodyń wiejskich ważne jest, by sposób podejmowania decyzji i rozstrzygania konfliktów zachęcał wszystkich członków i sympatyków do zaangażowania i najlepiej realizował społeczne potrzeby. Dlaczego warto robić to w sposób demokratyczny? Jak wykorzystać do tego nowoczesne technologie? To temat pierwszego z naszych spotkań.

Jak zdobyć środki na Wasze działania? O demokratycznym budżecie na działania społeczne – Finansowanie organizacji pozarządowych i lokalnych inicjatyw to nie tylko wsparcie państwowe i samorządowe, ale również pozyskiwanie drobnych wpłat od mieszkańców. Jak zorganizować zrzutkę w internecie, zbiórkę publiczną lub loterię? W jakich miejscach szukać informacji na temat dofinansowań dostępnych dla organizacji takich jak Wasza? Dlaczego warto stawiać na najbardziej demokratyczne, a więc zróżnicowane źródła finansowania? Tym zajmiemy się na drugim z warsztatów.

Jak przeprowadzić konkretną zmianę w Waszym samorządzie? O demokracji bezpośredniej lokalnie – Jako aktywni obywatele macie możliwość skutecznie wpływać na decyzje wójta, burmistrza, rady gminy lub powiatu. W wielu przypadkach do załatwienia sprawy wystarczy zebranie choćby 100 podpisów! W jakich sprawach możecie skutecznie wpływać na lokalne władze? Czym jest inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców? To temat trzeciego ze szkoleń.

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.