Warsztaty i debata w Piotrkowie Trybunalskim!
04.11.2023, 15:00
Piotrków Trybunalski

Kolejny pakiet wydarzeń Instytutu Demokracji Bezpośredniej przed nami! W sobotę 4 listopada zapraszamy na trzy warsztaty o oddolnej demokracji, a następnie debatę o doświadczeniach piotrkowskiego referendum.

W skrócie:
📆 sobota, 4 listopada
🕒 godz. 15.00-18.45 – dzień warsztatowy –3x szkolenia:
1⃣ demokracja w organizacji
2⃣ demokracja w samorządzie
3⃣ demokratyczny budżet
🕖 godz. 19.00-20.30 – debata „Referendum w Piotrkowie Trybunalskim. Wnioski systemowe”
🎯 Hotel B&B Piotrków Trybunalski, ul. Grota Roweckiego 5
✅ Wstęp wolny!
Dołącz na FB i zaproś znajomych!

🤝 Już w sobotę 4 listopada zapraszamy na dzień z demokracją bezpośrednią w Piotrkowie Trybunalskim. Gospodarzem spotkania jest Instytut Demokracji Bezpośredniej, a partnerami: @Referendum Piotrków Trybunalski 2023, Łódzka Federacja Kupiecka, Krajowa Izba Targowa i Ogólnopolska Federacja MŚP.
Wydarzenia są otwarte i zapraszamy na nie wszystkich mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup lokalnych, stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich z województwa łódzkiego.

🇵🇱W pierwszej części spotkania, od godziny 15.00, zapraszamy na trzy bezpłatne szkolenia prowadzone przez doświadczonych szkoleniowców reprezentujących Instytut Demokracji Bezpośredniej. Następnie od godziny 19.00 w otwartej debacie porozmawiamy o doświadczeniach systemowych wynikających z próby przeprowadzenia w 2023 roku referendum lokalnego w Piotrkowie Trybunalskim. Udział w dyskusji wezmą organizatorzy referendum Agnieszka Chojnacka i Mariusz Maciołek oraz ekspert Instytutu Demokracji Bezpośredniej Tomasz Synowiec.

Tematyka szkoleń:

✅Jak podejmować decyzje w Waszej organizacji? O demokracji wewnątrz organizacji – W działalności stowarzyszeń, lokalnych grup aktywistów czy kołach gospodyń wiejskich ważne jest, by sposób podejmowania decyzji i rozstrzygania konfliktów zachęcał wszystkich członków i sympatyków do zaangażowania i najlepiej realizował społeczne potrzeby. Dlaczego warto robić to w sposób demokratyczny? Jak wykorzystać do tego nowoczesne technologie? To temat pierwszego z naszych spotkań.

✅Jak zdobyć środki na Wasze działania? O demokratycznym budżecie na działania społeczne – Finansowanie organizacji pozarządowych i lokalnych inicjatyw to nie tylko wsparcie państwowe i samorządowe, ale również pozyskiwanie drobnych wpłat od mieszkańców. Jak zorganizować zrzutkę w internecie, zbiórkę publiczną lub loterię? W jakich miejscach szukać informacji na temat dofinansowań dostępnych dla organizacji takich jak Wasza? Dlaczego warto stawiać na najbardziej demokratyczne, a więc zróżnicowane źródła finansowania? Tym zajmiemy się na drugim z warsztatów.

✅Jak przeprowadzić konkretną zmianę w Waszym samorządzie? O demokracji bezpośredniej lokalnie – Jako aktywni obywatele macie możliwość skutecznie wpływać na decyzje wójta, burmistrza, rady gminy lub powiatu. W wielu przypadkach do załatwienia sprawy wystarczy zebranie choćby 100 podpisów! W jakich sprawach możecie skutecznie wpływać na lokalne władze? Czym jest inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców? To temat trzeciego ze szkoleń.
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

NEWSLETTER

Chcesz razem z nami odzyskiwać władzę? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter i zostaw nam informację, gdzie mieszkasz. Śledź nas na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.