Warsztat o demokracji bezpośredniej i zrównoważonym rozwoju w Opolu
09.12.2023, 12:30
Opole

Kolejny warsztat IDB odbył się w Opolu 9 grudnia przy okazji konferencji o zrównoważonym rozwoju w Opolu!

Nie ma zrównoważonego rozwoju bez zaangażowania lokalnej społeczności i podmiotowego, wielostronnego dialogu mieszkańców, władz i biznesu. W jaki sposób wykorzystać do tego lokalne narzędzia demokracji bezpośredniej? W czym pomocne do znalezienia społecznego kompromisu mogą być takie mechanizmu jak konsultacje społeczne, referendum lokalne czy inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców? Dlaczego demokracja bezpośrednia może być sojusznikiem takich celów jak wyższa jakość życia, zrównoważenie terytorialne i ochrona środowiska? W czasie warsztatu zaprezentowaliśmy ramy prawne, dobre praktyki i doświadczenia polskich w tym zakresie, a także w ramach pracy grupowej zaprosiliśmy uczestników do stworzenia propozycji własnych inicjatyw w tym zakresie!

Warsztat Instytutu Demokracji Bezpośredniej odbył się przy okazji wydarzenia „Jak pojmujemy zrównoważony rozwój” organizowanego przez Fundację Geko. Warsztat miał miejsce w sobotę 9 grudnia o godz. 12.30 w Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, przy ul. ks. Konstantego Damrota 1 w s.106. Warsztat poprowadził koordynator LubBezpośrednio.pl Piotr Trudnowski.

Prezentacja ze spotkania


Informacja archiwalna:
Co?
Warsztat Demokracja bezpośrednia w służbie zrównoważonego rozwoju
Gdzie?
Opole, Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, ul. ks. Konstantego Damrota 1, sala 106
Kiedy? Sobota 9 grudnia, godz. 12.30
Partner: Fundacja Geko
Dołącz na FB

Nie ma zrównoważonego rozwoju bez zaangażowania lokalnej społeczności i podmiotowego, wielostronnego dialogu mieszkańców, władz i biznesu. W jaki sposób wykorzystać do tego lokalne narzędzia demokracji bezpośredniej? W czym pomocne do znalezienia społecznego kompromisu mogą być takie mechanizmu jak konsultacje społeczne, referendum lokalne czy inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców? Dlaczego demokracja bezpośrednia może być sojusznikiem takich celów jak wyższa jakość życia, zrównoważenie terytorialne i ochrona środowiska? W czasie warsztatu zaprezentujemy ramy prawne, dobre praktyki i doświadczenia polskich w tym zakresie, a także w ramach pracy grupowej zaprosimy uczestników do stworzenia propozycji własnych inicjatyw w tym zakresie!

Warsztat Instytutu Demokracji Bezpośredniej odbędzie się przy okazji wydarzenia „Jak pojmujemy zrównoważony rozwój” organizowanego przez Fundację Geko. Warsztat odbędzie się o sobotę 9 grudnia o godz. 12.30 w Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, przy ul. ks. Konstantego Damrota 1 w s.106. Warsztat poprowadzi koordynator LubBezpośrednio.pl Piotr Trudnowski.

Całe wydarzenie, na który składa się również wykład prof. Marcina Łuszczyka oraz debata z udziałem zaproszonych gości rozpocznie się o godz. 10.00. W czasie całego wydarzenia organizatorzy zapewniają przerwy kawowe, przekąski, ale także opiekę nad dziećmi (3+) na czas konferencji.

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z działalnością Instytutu Demokracji Bezpośredniej? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.