Warsztat LubBezpośrednio.PL na Czerwcówce Klubu Jagiellońskiego
10.06.2023, 12:00
Serpelice nad Bugiem

10 czerwca gościliśmy z warsztatem poświęconym demokracji bezpośredniej na dorocznym spotkaniu Klubu Jagiellońskiego.

Serpelice nad Bugiem, 10 czerwca, warsztat LubBezpośrednio na Czerwcówce Klubu Jagiellońskiego

[zobacz relację na tiktoku]

10 czerwca, w środku weekendu Bożego Ciała, uczestnicy Czerwcówki Klubu Jagiellońskiego i Festiwalu Chadeckiego Wschód – Sztuka – Chrześcijaństwo mogli wziąć udział w warsztacie LubBezpośrednio.PL – Instytutu Demokracji Bezpośredniej, który poprowadził Piotr Trudnowski. Wydarzenie odbyło się w Serpelicach nad Bugiem na granicy województw mazowieckiego i podlaskiego.

W czasie warsztatu zastanawialiśmy się wspólnie z uczestnikami w jaki sposób mechanizmy demokracji bezpośredniej wykorzystać do rozstrzygania polaryzujących opinię publiczną spraw światopoglądowych. Czy referenda lokalne i ogólnopolskie mogą być dobrą metodą do rozwiązywania sporów o in vitro, nauczanie religii albo nocną prohibicję, czyli ograniczenie sprzedaży alkoholu w miastach?


Informacje archiwalne:
10 czerwca, w środku weekendu Bożego Ciała, uczestnicy Czerwcówki Klubu Jagiellońskiego i Festiwalu Chadeckiego Wschód – Sztuka – Chrześcijaństwo będą mogli wziąć udział w warsztacie LubBezpośrednio.PL – Instytutu Demokracji Bezpośredniej, który poprowadzi Piotr Trudnowski. Wydarzenie odbędzie się w Serpelicach nad Bugiem na granicy województw mazowieckiego i podlaskiego.

W czasie warsztatu zastanowimy się i wspólnie z uczestnikami spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób mechanizmy demokracji bezpośredniej wykorzystać do rozstrzygania polaryzujących opinię publiczną spraw światopoglądowych. Czy referenda lokalne i ogólnopolskie mogą być dobrą metodą do rozwiązywania sporów o in vitro, nauczanie religii albo nocną prohibicję, czyli ograniczenie sprzedaży alkoholu w miastach?

Więcej informacji na temat Czerwcówki znaleźć można na stronie internetowej organizatorów. Zapisy na noclegi w ośrodku Perła Serpelic zostały zamknięte, ale warsztat ma charakter otwarty.

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.