Warsztat LubBezpośrednio.PL na Czerwcówce Klubu Jagiellońskiego
10.06.2023, 12:00
Serpelice nad Bugiem

10 czerwca gościliśmy z warsztatem poświęconym demokracji bezpośredniej na dorocznym spotkaniu Klubu Jagiellońskiego.

Informacje archiwalne:
10 czerwca, w środku weekendu Bożego Ciała, uczestnicy Czerwcówki Klubu Jagiellońskiego i Festiwalu Chadeckiego Wschód – Sztuka – Chrześcijaństwo będą mogli wziąć udział w warsztacie LubBezpośrednio.PL – Instytutu Demokracji Bezpośredniej, który poprowadzi Piotr Trudnowski. Wydarzenie odbędzie się w Serpelicach nad Bugiem na granicy województw mazowieckiego i podlaskiego.

W czasie warsztatu zastanowimy się i wspólnie z uczestnikami spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób mechanizmy demokracji bezpośredniej wykorzystać do rozstrzygania polaryzujących opinię publiczną spraw światopoglądowych. Czy referenda lokalne i ogólnopolskie mogą być dobrą metodą do rozwiązywania sporów o in vitro, nauczanie religii albo nocną prohibicję, czyli ograniczenie sprzedaży alkoholu w miastach?

Więcej informacji na temat Czerwcówki znaleźć można na stronie internetowej organizatorów. Zapisy na noclegi w ośrodku Perła Serpelic zostały zamknięte, ale warsztat ma charakter otwarty.

NEWSLETTER

Chcesz razem z nami odzyskiwać władzę? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter i zostaw nam informację, gdzie mieszkasz. Śledź nas na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.