Wykład o demokracji bezpośredniej w Namysłowie!
27.10.2023, 18:30
Namysłów

Wykład prof. Mirosława Matyi, naszego koordynatora merytorycznego, w Namysłowie już 27 października!

W piątek 27 października Instytut Demokracji Bezpośredniej wraz z Fundacją MUNDI zaprasza na spotkanie dotyczące demokracji bezpośredniej, które odbędzie się w Namysłowie w województwie opolskim. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30 w Bibliotece Publicznej przy ul. Bohaterów Warszawy 5.

Gościem spotkania będzie prof. Mirosław Matyja, który wygłosi wykład pt. Co zmieniłoby w Polsce wzmocnienie demokracji bezpośredniej?

Mirosław Matyja – politolog, ekonomista i historyk. Jest badaczem systemów demokratycznych na świecie i zwolennikiem bezpośredniodemokratycznego modelu funkcjonowania ponowoczesnych państw. Obronił doktorat Demokracja bezpośrednia i jej dysfunkcjonalność w systemie politycznym Szwajcarii na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zatrudniony jako profesor akademicki na uniwersytetach w następujących krajach: Włochy, USA, Indie, Indonezja, Ukraina. Jest założycielem i dyrektorem Miroslaw Matyja Academia for Democracy w Indonezji oraz koordynatorem merytorycznym LubBezpośrednio.pl – Instytutu Demokracji Bezpośredniej w Polsce. Autor ponad 20 publikacji książkowych i ponad 400 artykułów naukowych i popularnonaukowych. Jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów, bliźniaków. Mieszka i pracuje w Szwajcarii.

Podsumowanie:
✅ Gdzie? Namysłów, Biblioteka Publiczna, ul. Bohaterów Warszawy 5
🔥 Kto? Mirosław Matyja, koordynator merytoryczny Instytutu Demokracji Bezpośredniej
📅 Kiedy? piątek 27 października, godz. 18.30
Wstęp wolny!

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.