Prezentacja i debata z politykami na V Forum Geopolitycznym!
01.10.2023, 13:00
Warszawa

Już w niedzielę 1 października na V Forum Geopolitycznym w Warszawie odbędzie się panel „Gotówka, GMO, imigranci – kto powinien decydować – obywatele czy politycy?”, którego jesteśmy partnerem!

Wprowadzenie do debaty – Piotr Trudnowski – koordynator Instytutu Demokracji Bezpośredniej.
Prezentacja Forum Geopolityczne – 1 X 2023


Informacje archiwalne
Już po raz piąty Instytut Spraw Obywatelskich zaprasza na Forum Geopolityczne, które odbędzie się w dniach 30IX-1X w Warszawie. Dwudniowa konferencja odbywać się będzie w Centrum Prasowym FOKSAL (ul. Foksal 3/5). Drugiego dnia odbędzie się debata realizowana w partnerstwie z Instytutem Demokracji Bezpośredniej, w której udział wezmą politycy różnych opcji: Jarosław Sachajko (Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia, KW PiS), Piotr Gadzinowski (KW Nowa Lewica), Marek Sawicki (PSL, KW Trzecia Droga) oraz Anna Siarkowska (KW Konfederacja). Wprowadzenie do panelu wygłosi Piotr Trudnowski, koordynator Instytutu Demokracji Bezpośredniej. Panel o demokracji bezpośredniej

W Forum Geopolitycznym udział wezmą m.in. także Jacek Dukaj, Katarzyna Szymielewicz, Łukasz Warzecha, Tomasz Gabiś. Jan Sowa czy Monika Jaruzelska. Szczegółowy program i formularz rejestracyjny znaleźć można tutaj.

Szczegółowe informacje:
1 października, 13:00-15:00 Panel: Gotówka, GMO, imigranci – kto powinien decydować – obywatele czy politycy?

Wprowadzenie do debaty – Piotr Trudnowski – koordynator Instytutu Demokracji Bezpośredniej.

Uczestnicy debaty:

Jarosław Sachajko – poseł na Sejm RP, Koło Poselskie „Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia”. W 1998 r. został magistrem ekonomii z dyplomem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W 2010 r. zrobił doktorat nauk rolniczych w zakresie agronomii. Poseł od 2015 r. (VIII-IX kadencja). Był przewodniczącym komisji rolnictwa i rozwoju wsi, członkiem komisji zdrowia i komisji ds. energii i skarbu państwa. W Sejmie IX kadencji pracuje w komisji rolnictwa i rozwoju wsi (wiceprzewodniczący) oraz w komisji cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii. Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Zmiany Ordynacji Wyborczej na Ordynację Mieszaną oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Cyberbezpieczeństwa Dzieci.

Piotr Gadzinowski – publicysta, polityk, dziennikarz, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej III, IV i V kadencji. Studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Był redaktorem naczelnym tygodnika „itd” i dziennika „Trybuna”. Publikował w tygodniki „Przegląd”, „Nie” i „Dziś”. Był współprowadzącym programu „Godzina z Gadziną” w radiostacji Antyradio. Członek partii politycznej Nowa Lewica.

Marek Sawicki – poseł na Sejm II, III, IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji. W latach 2007–2012 i 2014–2015 minister rolnictwa i rozwoju wsi. Ukończył studia na wydziale rolniczym Wyższej Szkoły Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach. W 1997 ukończył studia podyplomowe w zakresie wspólnotowego prawa rolnego w instytucie prawa rolnego Polskiej Akademii Nauk. W 2006 r. uzyskał w Akademii Podlaskiej w Siedlcach stopień naukowy doktora. Jest właścicielem indywidualnego gospodarstwa rolnego. Należał do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, a od 1990 r. jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przedstawiciel Trzeciej Drogi.

Anna Siarkowska – poseł na Sejm RP, członek Komisji Obrony Narodowej, członek Rady Rodziny; ukończyła studia magisterskie i doktoranckie na kierunku bezpieczeństwo narodowe na Akademii Obrony Narodowej (obecnie Akademia Sztuki Wojennej); członek a w latach 2014-2017 członek Zarządu Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl – Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej; przed objęciem mandatu posła – starszy specjalista ds. planowania obronnego i zarządzania kryzysowego w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Mężatka, mama czterech córek. Kandydatka Konfederacji w wyborach do Sejmu.

Moderator panelu: Rafał Otoka-Frąckiewicz – dziennikarz i publicysta. Były redaktor naczelny portalu kultura.org.pl, oraz magazynu Uważam Rze Historia. Na liście tytułów prasowych, z którymi współpracował, znajdują się: Newsweek, CHIP, Forbes, CKM, Tygodnik ABC, Uważam Rze, Uważam Rze Historia, Komputer Świat, oraz serwisy internetowe: kultura.pl, tvp.pl i empik.com. Autor licznych wywiadów prasowych podejmujących sprawy polityczne, społeczne, historyczne, gospodarcze

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.