Oddolna demokracja w Starachowicach. Dzień warsztatowy dla województwa świętokrzyskiego!
30.10.2023, 15:30
Starachowice

Trzy darmowe szkolenia dla mieszkańców i aktywistów z województwa świętokrzyskiego już w poniedziałek 30 października!

Już w poniedziałek 30 października odbędzie się dzień szkoleniowy Instytutu Demokracji Bezpośredniej dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego! Trzy darmowe warsztaty skierowane do aktywistów obywatelskich, społeczników, działaczy organizacji pozarządowych i grup nieformalnych rozpoczną się o godzinie 15.30 i potrwają do godz. 19.45. Wstęp jest darmowy, a lokalnym partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie. Wydarzenia odbędą się w Agencji Rozwoju Regionalnego przy ul. Mickiewicza 1a w Starachowicach.

Tematyka szkoleń:

Jak podejmować decyzje w Waszej organizacji? O demokracji wewnątrz organizacji – W działalności stowarzyszeń, lokalnych grup aktywistów czy kołach gospodyń wiejskich ważne jest, by sposób podejmowania decyzji i rozstrzygania konfliktów zachęcał wszystkich członków i sympatyków do zaangażowania i najlepiej realizował społeczne potrzeby. Dlaczego warto robić to w sposób demokratyczny? Jak wykorzystać do tego nowoczesne technologie? To temat pierwszego z naszych spotkań.

Jak zdobyć środki na Wasze działania? O demokratycznym budżecie na działania społeczne – Finansowanie organizacji pozarządowych i lokalnych inicjatyw to nie tylko wsparcie państwowe i samorządowe, ale również pozyskiwanie drobnych wpłat od mieszkańców. Jak zorganizować zrzutkę w internecie, zbiórkę publiczną lub loterię? W jakich miejscach szukać informacji na temat dofinansowań dostępnych dla organizacji takich jak Wasza? Dlaczego warto stawiać na najbardziej demokratyczne, a więc zróżnicowane źródła finansowania? Tym zajmiemy się na drugim z warsztatów.

Jak przeprowadzić konkretną zmianę w Waszym samorządzie? O demokracji bezpośredniej lokalnie – Jako aktywni obywatele macie możliwość skutecznie wpływać na decyzje wójta, burmistrza, rady gminy lub powiatu. W wielu przypadkach do załatwienia sprawy wystarczy zebranie choćby 100 podpisów! W jakich sprawach możecie skutecznie wpływać na lokalne władze? Czym jest inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców? To temat trzeciego ze szkoleń.

📅 poniedziałek, 30 października, godz. 15.30-19.45
✅ Agencja Rozwoju Regionalnego przy ul. Mickiewicza 1a w Starachowicach.
🔥 Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.