Oddolna demokracja na Podkarpaciu. Dzień warsztatowy w Czarnej Górnej!
07.11.2023, 16:00
Czarna Górna (pow. Bieszczadzki)

Trzy darmowe szkolenia dla mieszkańców i aktywistów z województwa podkarpackiego już we wtorek 7 listopada!

Już we wtorek 7 listopada odbędzie się dzień szkoleniowy Instytutu Demokracji Bezpośredniej dla mieszkańców województwa podkarpackiego! Trzy darmowe warsztaty skierowane do aktywistów obywatelskich, społeczników, działaczy organizacji pozarządowych i grup nieformalnych rozpoczną się o godzinie 16.00 i potrwają do godz. 20.15. Wstęp jest darmowy, a lokalnym partnerem wydarzenia jest Koło Gospodyń Wiejskich Babiniec – Czarna i Przyjaciele. Wydarzenia odbędą się w Gminnym Domu Kultury w Czarnej Górnej 113, 38-710 (gmina Czarna, powiat bieszczadzki, województwo podkarpackie)

Tematyka szkoleń:

Jak podejmować decyzje w Waszej organizacji? O demokracji wewnątrz organizacji – W działalności stowarzyszeń, lokalnych grup aktywistów czy kołach gospodyń wiejskich ważne jest, by sposób podejmowania decyzji i rozstrzygania konfliktów zachęcał wszystkich członków i sympatyków do zaangażowania i najlepiej realizował społeczne potrzeby. Dlaczego warto robić to w sposób demokratyczny? Jak wykorzystać do tego nowoczesne technologie? To temat pierwszego z naszych spotkań.

Jak zdobyć środki na Wasze działania? O demokratycznym budżecie na działania społeczne – Finansowanie organizacji pozarządowych i lokalnych inicjatyw to nie tylko wsparcie państwowe i samorządowe, ale również pozyskiwanie drobnych wpłat od mieszkańców. Jak zorganizować zrzutkę w internecie, zbiórkę publiczną lub loterię? W jakich miejscach szukać informacji na temat dofinansowań dostępnych dla organizacji takich jak Wasza? Dlaczego warto stawiać na najbardziej demokratyczne, a więc zróżnicowane źródła finansowania? Tym zajmiemy się na drugim z warsztatów.

Jak przeprowadzić konkretną zmianę w Waszym samorządzie? O demokracji bezpośredniej lokalnie – Jako aktywni obywatele macie możliwość skutecznie wpływać na decyzje wójta, burmistrza, rady gminy lub powiatu. W wielu przypadkach do załatwienia sprawy wystarczy zebranie choćby 100 podpisów! W jakich sprawach możecie skutecznie wpływać na lokalne władze? Czym jest inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców? To temat trzeciego ze szkoleń.

📅 wtorek, 7 listopada, godz. 16.00-20.15
✅ Gminny Dom Kultury w Czarnej Górnej 113, 38-710 (gmina Czarna, powiat bieszczadzki, województwo podkarpackie)
🔥 Wstęp wolny!
Dołącz na FB

Serdecznie zapraszamy!

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.