Obóz narodowy a demokracja? Warsztat i wykład na Obozie Letnim!
02.09.2023, 18:00
Przywidz

Praktyczny warsztat o lokalnych referendach i inicjatywie uchwałodawczej oraz historyczny wykład o znaczeniu demokratyzmu zrealizowaliśmy na Obozie Letnim Młodzieży Wszechpolskiej.

W sobotę 2 września gościliśmy z programem Instytutu Demokracji Bezpośredniej na Obozie Letnim Młodzieży Wszechpolskiej.

W pomorskim Przywidzu ponad 80 młodych działaczy wzięło udział w warsztacie „Demokracja bezpośrednia w praktyce. Jak z niej korzystać”. W czasie warsztatu uczestnicy poznali się z podstawowymi mechanizmami demokracji bezpośredniej, a także sformułowali własnej propozycje referendum lokalnych i pomysłów na inicjatywę uchwałodawczą mieszkańców.

Z kolei w części wykładowej Jakub Siemiątkowski wygłosił prelekcję pt. Demokratyzm w tradycji narodowej demokracji szeroko omawiając stosunek różnych pokoleń ruchu narodowego do demokracji, w tym również demokracji bezpośredniej.

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.