O demokracji bezpośredniej na Kongresie Aglomeracji w Kaliszu [PREZENTACJA I NAGRANIA]
05.06.2023, 18:00
Kalisz

Warsztat i dyskusja LubBezpośrednio.PL – Instytutu Demokracji Bezpośredniej odbyła się w poniedziałek 5 czerwca o godzinie 18.00 na II Kongresie Aglomeracji w Kaliszu.

Czy demokracja bezpośrednia może służyć nie tylko samorządom, ale też samorządowcom? warsztat i dyskusja LubBezpośrednio.PL – Instytutu Demokracji Bezpośredniej na ten temat odbyła się w poniedziałek 5 czerwca o godzinie 18.00 na II Kongresie Aglomeracji w Kaliszu.

W pierwszej części spotkania Piotr Trudnowski, koordynator LubBezpośrednio.pl – Instytutu Demokracji Bezpośredniej wygłosił krótkie wprowadzenie do tematyki referendum lokalnego oraz przedstawił prezentację.

Następnie w debacie udział wzięli:
– poseł Artur Dziambor (Wolościowcy)
– poseł Tomasz Ławniczak (Prawo i Sprawiedliwość)
– radna Milena Kowalska (Koalicja Obywatelska, b. prezes Stowarzyszenia Młodzi Demokraci)
– Patryk Hałaczkiewicz (OK Samorząd)
– dr Michał Sopiński (Suwerenna Polska)
– Piotr Trudnowski (LubBezpośrednio.pl)

Celem Kongresu Aglomeracji jest kompleksowe podejście do tematyki rozwoju średnich aglomeracji. Dyskusje podczas Kongresu będą dotyczyć nie tylko obszarów miejskich, ale również ich otoczenia. Obecnie polityka miejska w dużej mierze skupia się na tworzeniu rozwiązań dopasowanych do wielkich miast, które nie są idealnie skrojone pod średnie aglomeracje. Kongres Aglomeracji skutecznie wypełnia tę niszę.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia.

Materiały:
a. Prezentacja: Demokracja bezpośrednia w samorządzie – Kongres Aglomeracji – Kalisz – 5 VI 2023

 

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.