Nykiel: Łódź zaczęła zmieniać się na lepsze dzięki działalności oddolnej. Jestem wielkim przeciwnikiem warszawocentryzmu.

Zapraszamy na dwie części rozmowy Agaty Kempy z Kosmą Nykielem o działalności obywatelskiej w Łodzi i polityce miejskiej tego miasta.

Jak wygląda historia łódzkiego samorządu? Czy obecna władza słucha głosu mieszkańców i mieszkaniec? Czy istnieje obywatelska Łódź? Zapraszamy na pierwszą część rozmowy Agaty Kempy z Kosmą Nykielem.

Minęły dwa miesiące od pogrzebu łódzkiej komunikacji miejskiej. Dlaczego go zorganizowano? Jak wygląda sytuacja zbiorkomu w Łodzi? Zapraszamy na drugą część rozmowy Agaty Kempy z Kosmą Nykielem.

 

KOSMA NYKIEL O SOBIE :
Nazywam się Kosma Nykiel. Jestem łodzianinem z urodzenia, serca i zamiłowania. Skończyłem urbanistykę na wydziale The Bartlett na UCL – University College London (który w rankingu QS jest drugim najlepszym w tej dziedzinie na świecie) i pracuję w londyńskim samorządzie, zawodowo zajmując się planowaniem przestrzennym. Nie należę do żadnej partii politycznej, co nie oznacza, że moje teksty nie pojawiają się tu i ówdzie, czy z lewa, czy z prawa. Działam i piszę, bo chcę, by przede wszystkim Łódź była rządzona rozsądnie, przez uczciwych ludzi, by ważne tematy były poruszane w debacie publicznej w naszym mieście.

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.