Matyja: W broszurze można znaleźć kwintesencję demokracji bezpośredniej.

O broszurze informacyjnej, którą przygotował nasz Instytut, opowiada Agacie Kempie profesor Mirosław Matyja, autor publikacji i koordynator merytoryczny projektu.

Broszura jest dostępna on-line w całości za darmo, pobrać ją można tutaj. Niebawem w wersji drukowanej trafi między innymi do bibliotek publicznych i szkolnych.

W sobotę 23 września została zaprezentowana na spotkaniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka z kuratorami oświaty z całej Polski.

„Oto powstała i jest już ukończona broszura, która napisał Pan Profesor Mirosław Matyja, znakomity politolog i znawca tematyki demokracji bezpośredniej (…). Dziś trafiła już do państwa kuratorów i od poniedziałku będzie też promowana w formie elektronicznej przez państwa kuratorów na zajęcia fakultatywne. Będzie promowana, nie będzie żadnego zobligowania nauczycieli do używania tego, natomiast to jest świetnie opracowany materiał na temat istoty demokracji bezpośredniej i budowania prawdziwie obywatelskiego społeczeństwa. Aktywnego społeczeństwa, które nie tylko bierze, ale też może brać, ma taką realną możliwość brania spraw w swoje ręce” – mówił na konferencji prasowej minister.

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.