LubBezpośrednio.PL na konferencji „Uwaga! Smartfon”
06.06.2023, 16:15
Katowice

Jak przekonać gminę i dyrekcję szkoły do refleksji nad używaniem smartfonów przez dzieci? Za pomocą demokracji bezpośredniej i partycypacji obywatelskiej!

Katowice, 6 czerwca, warsztat na Konferencji Uwaga Smartfon!

W jaki sposób można wykorzystać obywatelskie narzędzia partycypacji lokalnej, takie jak inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców, petycja albo referendum lokalne, do zainicjowania debaty na temat polityki edukacyjnej w danej gminie? Na warsztacie w ramach Konferencji „Uwaga! Smartfon” opowiadał o tym koordynator Instytutu Demokracji Bezpośredniej Piotr Trudnowski.

Przed warsztatem koordynator IDB wziął weź udział w debacie plenarnej pt. Czy technologia jest zagrożeniem dla demokracji?

 

Konferencja „Uwaga! Smartfon” to unikatowe w skali całej Europy wydarzenie poświęcone zagadnieniom cyfryzacji i nadmiernemu korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci i młodzież. W gronie wybitnych specjalistów z dziedziny pedagogiki, psychologii i psychiatrii oraz ekspertów i popularyzatorów wiedzy o cyfrowych zagrożeniach i cyfrowej higienie chcemy dyskutować m.in. o „uzależnieniu od ekranów”, cyfryzacji edukacji, kwestii smartfonów w szkołach i roli nowoczesnych technologii w życiu społecznym.

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.