LubBezpośrednio.PL na konferencji „Uwaga! Smartfon”
06.06.2023, 16:15
Katowice

Jak przekonać gminę i dyrekcję szkoły do refleksji nad używaniem smartfonów przez dzieci? Za pomocą demokracji bezpośredniej i partycypacji obywatelskiej!

W jaki sposób można wykorzystać obywatelskie narzędzia partycypacji lokalnej, takie jak inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców, petycja albo referendum lokalne, do zainicjowania debaty na temat polityki edukacyjnej w danej gminie?

Na warsztacie w ramach Konferencji „Uwaga! Smartfon” opowie o tym koordynator Instytutu Demokracji Bezpośredniej Piotr Trudnowski.

Konferencja „Uwaga! Smartfon” to unikatowe w skali całej Europy wydarzenie poświęcone zagadnieniom cyfryzacji i nadmiernemu korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci i młodzież. W gronie wybitnych specjalistów z dziedziny pedagogiki, psychologii i psychiatrii oraz ekspertów i popularyzatorów wiedzy o cyfrowych zagrożeniach i cyfrowej higienie chcemy dyskutować m.in. o „uzależnieniu od ekranów”, cyfryzacji edukacji, kwestii smartfonów w szkołach i roli nowoczesnych technologii w życiu społecznym.

Więcej szczegółów przedstawimy niebawem. Najświeższe informacje i formularz rejestracyjny na konferencję znajdziesz tutaj.

NEWSLETTER

Chcesz razem z nami odzyskiwać władzę? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter i zostaw nam informację, gdzie mieszkasz. Śledź nas na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.