Wyniki wyszukiwania:

21 listopada, 2023

Lokalna demokracja w Poznaniu. Wykład i debata: ŚPIEWAK – NOWICKI – DWOREK

Instytut Demokracji Bezpośredniej zaprasza na kolejne wydarzenia z cyklu debat i wykładów. Tym razem zapraszamy do Poznania w sobotę 25 listopada. Zapowiada się interesujący wykład i gorąca debata!

🔥 LubBezpośrednio.PL – Instytut Demokracji Bezpośredniej zaprasza na spotkanie w Poznaniu, w ramach którego odbędą się dwa otwarte wydarzenia z udziałem społeczników, dziennikarzy, aktywistów i zaangażowanych, świadomych mieszkańców.

[DOŁĄCZ NA FACEBOOKU I ZAPROŚ ZNAJOMYCH!]

📅 KIEDY I GDZIE?
W sobotę 25 listopada zapraszamy do Poznania do hotelu City Park Hotel przy (ul. Wyspiańskiego 26). Wydarzenia odbędą się w budynku centralnym kompleksu, w Sali Parkowej.

✅ PROGRAM I GOŚCIE

Uwaga! Z powodów niezależnych red. Wojciech Wybranowski musiał odwołać udział w spotkaniu. W jego miejsce w dyskusji udział weźmie p. Tomasz Dworek – aktywista, działacz na rzecz mieszkańców poznańskiego Starego Miasta. Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto, gdzie m.in. redaguje stronę internetową. W przeszłości kandydat na radnego rady miasta. Na co dzień pracuje na Politechnice Poznańskiej.

🕖 godz. 16.00 – Wykład wprowadzający „Dlaczego miasta potrzebują rewolucjonistów?” – Jan Śpiewak, Stowarzyszenia Energia Miast
🕖 godz. 17.00 – Debata „Oddolna demokratyzacja. Czy to możliwe w Polsce po wyborach?, w które udział wezmą:
Kacper Nowicki, Fundacja Varia Posnania
Jan Śpiewak, Stowarzyszenia Energia Miast
Tomasz Dworek, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto.

Spotkanie poprowadzi prof. Przemysław Rotengruber.

🏛 DLACZEGO I O CZYM?
Demokracja zaczyna się na dole – od poziomu gminy, dzielnicy, osiedla, miasta.

⁉ W jakiej kondycji jest polska demokracja lokalna? Co zrobić, by głos mieszkańców był lepiej słyszalny? W jaki sposób społecznicy i aktywni obywatele mogą walczyć z samorządowymi patologiami? Z jakich narzędzie może skorzystać każdy z nas? Jak działa obywatelska inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców, a jak referendum lokalne? Dlaczego warto angażować się w demokratyczną, proobywatelską zmianę pomimo kłód rzucanych pod nogi?

To wszystko tematy, o których będziemy rozmawiać!

O autorze

Tomasz Synowiec

Politolog, doktorant w SDNS UJ. Współautor książki „Demokracja bezpośrednia. Wizja – postulaty – doświadczenia – badania”. Ekspert  Instytutu Demokracji Bezpośredniej. Członek Klubu Jagiellońskiego. Współpracownik czasopisma Wspólna Perspektywa. specjalista w zakresie systemów wyborczych na świecie. Autor strony
Wybory na Świecie opisującej odbywające się w danych czasie wybory w państwach całego świata.