Lokalna demokracja w Lublinie! Wykład Jana Śpiewak i debata
23.11.2023, 16:00
Lublin

Już w czwartek 23 listopada w Lublinie wykład Jana Śpiewaka i debata o lokalnej i bezpośredniej demokracji. Serdecznie zapraszamy!

🔥 LubBezpośrednio.PL – Instytut Demokracji Bezpośredniej zaprasza na spotkanie w Lublinie, w ramach którego odbędą się dwa otwarte wydarzenia z udziałem społeczników, aktywistów i zaangażowanych, świadomych mieszkańców.

📅 KIEDY I GDZIE?
W czwartek 23 listopada zapraszamy do Lublina (Klasztor Ojców Dominikanów, ul Złota 9).
[Dołącz na FB i zaproś znajomych!]

✅ PROGRAM I GOŚCIE
🕖 godz. 16.00 – Wykład wprowadzający „Dlaczego miasta potrzebują rewolucjonistów?” – Jan Śpiewak, Stowarzyszenia Energia Miast
🕖 godz. 17.00 – Debata „Oddolna demokratyzacja. Czy to możliwe w Polsce po wyborach?, w które udział wezmą:
Dawid Błaszkiewicz, Stowarzyszenie Racja
Jan Śpiewak, Stowarzyszenia Energia Miast

Spotkanie poprowadzi Konrad Ślizień-Kuczapski, koordynator Instytutu Tertio Millennio w Lublinie.

🏛 DLACZEGO I O CZYM?
Demokracja zaczyna się na dole – od poziomu gminy, dzielnicy, osiedla, miasta.

⁉ W jakiej kondycji jest polska demokracja lokalna? Co zrobić, by głos mieszkańców był lepiej słyszalny? W jaki sposób społecznicy i aktywni obywatele mogą walczyć z samorządowymi patologiami? Z jakich narzędzie może skorzystać każdy z nas? Jak działa obywatelska inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców, a jak referendum lokalne? Dlaczego warto angażować się w demokratyczną, proobywatelską zmianę pomimo kłód rzucanych pod nogi?

To wszystko tematy, o których będziemy rozmawiać!

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.