Wyniki wyszukiwania:

28 grudnia, 2023

Czy rodzice mają wpływ na edukację dzieci? Cyfrowy dialog

Opis

O smartfonozie, wpływie rodziców na edukację dzieci i partnerstwie w szkole Agata Kempa rozmawia z Barbarą Krywoszejew i Karoliną Żelazowską-Byczkowską z Cyfrowego Dialogu.

Cyforwy Dialog ➡ https://cyfrowydialog.pl/

Barbara Krywoszejew – socjolożka, trenerka, wiceprezeska zarządu Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog. Od wielu lat zaangażowana w szerzenie kompetencji medialnych i cyfrowych oraz w działania na rzecz budowania społeczeństwa wielokulturowego. Wspiera w rozwoju nauczycieli i nauczycielki, edukatorów i edukatorki, bibliotekarzy i bibliotekarki. Pracuje z i na rzecz szkół, domów kultury, bibliotek. Pomysłodawczyni i/lub realizatorka projektów wielu edukacyjnych, tak jak: Cybernauci, Szkolni Liderzy Edukacji Zdalnej, Zaprogramuj Przyszłość, Weź kurs na wielokulturowość. Współtwórczyni Modelu Edukacji Medialnej i Cyfrowej MEMIC. Laureatka Listy 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w roku 2019 i 2022.

Karolina Żelazowska-Byczkowska – pedagożka, trenerka, tutorka, autorka i współautorka materiałów edukacyjnych. Dyrektorka NODN Cyfrowy Dialog i pracowniczka naukowo-techniczna Polskiej Akademii Nauk. Wcześniej także nauczycielka matematyki i informatyki w szkole podstawowej i liceum. Związana między innymi z grupami Microsoft Innovative Educatorów oraz MIE Expertów. Działała lub wciąż działa w Centralnym Domu Technologii, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji Nowoczesna Polska, Fundacji Szkoła z Klasą 2.0., Fundacji Orange (#SuperKoderzy), Fundacji Centrum Cyfrowe i Koalicji Otwartej Edukacji. Trenerka w programie “Mistrzowie Kodowania”, Emisariuszka Bezpiecznego Internetu w programie “Cybernauci”. Specjalistka: teoretyk i praktyk edukacji pozaszkolnej, tzw. domowej. Członkini kapituły konkursu grantowego „Rosnę z matematyką” oraz ekspertka konkursu grantowego „Razem w Klasie”. W latach 2014-2019 członkini grupy Superbelfrzy RP. Laureatka Listy 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w roku 2019 i 2022.

🔝 JESTEŚMY TEŻ TUTAJ 🔝
WWW ➡ https://lubbezposrednio.pl/,
Facebook ➡ https://www.facebook.com/LubBezposrednioPL/,
Instagram ➡ https://www.instagram.com/LubBezposrednioPL/,
Twitter ➡ https://twitter.com/LubBezposrednio,
TikTok ➡ https://www.tiktok.com/@lubbezposrednio.pl.

🎬 PLAYLISTY🎬
Rozmowy LubBezpośrednio.pl ➡ https://www.youtube.com/watch?v=WIraYqSELZw&list=PLRh7fNdtydi6wRWIBPQml9yOsEud6-5Q8&ab_channel=LubBezpo%C5%9BrednioPL
Animacje edukacyjne ➡ https://www.youtube.com/watch?v=eFRUCo5O2Xo&list=PLRh7fNdtydi5jNAPmuDOIq1UafR5JUKJk&ab_channel=LubBezpo%C5%9BrednioPL
Wykłady, debaty i warsztaty ➡ https://www.youtube.com/watch?v=76htevMmDTk&list=PLRh7fNdtydi4m-LiNDX06BZRy0vsCzH1y&ab_channel=LubBezpo%C5%9BrednioPL

👉 AGATA KEMPA 👈
Facebook ➡ https://www.facebook.com/kempakultury
Instagram ➡ https://www.instagram.com/kempaagata

#demokracja #szkoła #cyfryzacja #smartfon #rodzice
_

LubBezpośrednio.pl to obywatelska kampania edukacji społecznej Instytutu Demokracji Bezpośredniej. Działamy na rzecz wyegzekwowania art. 4 Konstytucji RP. Chcemy wzmocnić zwierzchnią władzę Narodu i popularyzować bezpośrednie formy jej sprawowania. Promujemy referenda i istniejące w polskim prawie instrumenty zaangażowania obywateli. Propagujemy jawność i rozliczalność władzy na każdym szczeblu.

Zadanie Publiczne – Instytut Demokracji Bezpośredniej jest współfinansowane z budżetu państwa ze środków otrzymanych od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach realizacji zadania publicznego. Wartość dofinansowania 4 284 900 zł, co stanowi 100% wartości zadania publicznego.

O autorze

Agata Kempa

Brak opisu.