Za nami dwa warsztaty i wykład prof. Matyi w Płocku!
16.12.2023, 13:00
Płock

Warsztaty z udziałem Arkadiusza Regieca i Tomasza Synowca oraz wykład zdalny prof. Mirosława Matyi miały miejsce w Płocku 16 grudnia.

W sobotę 16 grudnia odbył się dzień szkoleniowy Instytutu Demokracji Bezpośredniej dla mieszkańców województwa mazowieckiego! W ramach wydarzenia skierowanego do aktywistów obywatelskich, społeczników, działaczy organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich i grup nieformalnych odbyły się dwa warsztaty i wykład on-line koordynatora merytorycznego IDB prof. Mirosława Matyi. Wydarzenia rozpoczęły się o godzinie 13.00 i potrwały do godz. 17.00. Wydarzenia odbyły się w sali Cotex przy al. Józefa Piłsudskiego 35 w Płocku. Partnerem lokalnym wydarzenia jest Stowarzyszenie Klub Sportowy „Focus”.

Tematyka spotkań:
Jak zdobyć środki na Wasze działania? O demokratycznym budżecie na działania społeczne – Finansowanie organizacji pozarządowych i lokalnych inicjatyw to nie tylko wsparcie państwowe i samorządowe, ale również pozyskiwanie drobnych wpłat od mieszkańców. Jak zorganizować zrzutkę w internecie, zbiórkę publiczną lub loterię? W jakich miejscach szukać informacji na temat dofinansowań dostępnych dla organizacji takich jak Wasza? Dlaczego warto stawiać na najbardziej demokratyczne, a więc zróżnicowane źródła finansowania?

Jak przeprowadzić konkretną zmianę w Waszym samorządzie? – Jako aktywni obywatele macie możliwość skutecznie wpływać na decyzje wójta, burmistrza, rady gminy lub powiatu. W wielu przypadkach do załatwienia sprawy wystarczy zebranie choćby 100 podpisów! W jakich sprawach możecie skutecznie wpływać na lokalne władze? Czym jest inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców?

Relacje video z warsztatów na FB:
Część 1.
Część 2.
Część 3.

Demokracja bezpośrednia w Płocku – Jak z demokracji bezpośredniej w jej lokalnym wydaniu mogą korzystać mieszkańcy Płocka? Jak może w tym pomóc opracowana przez Instytut Demokracji Bezpośredniej broszura? To temat wykładu, który zdalnie przeprowadzi prof. Mirosław Matyja.


Informacja archiwalna:
W sobotę 16 grudnia odbędzie się dzień szkoleniowy Instytutu Demokracji Bezpośredniej dla mieszkańców województwa mazowieckiego! W ramach wydarzenia skierowanego do aktywistów obywatelskich, społeczników, działaczy organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich i grup nieformalnych odbędą się dwa warsztaty i wykład on-line koordynatora merytorycznego IDB prof. Mirosława Matyi. Wydarzenia rozpoczną się o godzinie 13.00 i potrwają do godz. 17.00. Wstęp jest darmowy. Wydarzenia odbędą się w sali Cotex przy al. Józefa Piłsudskiego 35 w Płocku. Partnerem lokalnym wydarzenia jest Stowarzyszenie Klub Sportowy „Focus”.

Tematyka spotkań:
Jak zdobyć środki na Wasze działania? O demokratycznym budżecie na działania społeczne – Finansowanie organizacji pozarządowych i lokalnych inicjatyw to nie tylko wsparcie państwowe i samorządowe, ale również pozyskiwanie drobnych wpłat od mieszkańców. Jak zorganizować zrzutkę w internecie, zbiórkę publiczną lub loterię? W jakich miejscach szukać informacji na temat dofinansowań dostępnych dla organizacji takich jak Wasza? Dlaczego warto stawiać na najbardziej demokratyczne, a więc zróżnicowane źródła finansowania? Tym zajmiemy się na pierwszym z warsztatów.

Jak przeprowadzić konkretną zmianę w Waszym samorządzie? – Jako aktywni obywatele macie możliwość skutecznie wpływać na decyzje wójta, burmistrza, rady gminy lub powiatu. W wielu przypadkach do załatwienia sprawy wystarczy zebranie choćby 100 podpisów! W jakich sprawach możecie skutecznie wpływać na lokalne władze? Czym jest inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców? To temat drugiego ze szkoleń.

Demokracja bezpośrednia w Płocku – Jak z demokracji bezpośredniej w jej lokalnym wydaniu mogą korzystać mieszkańcy Płocka? Jak może w tym pomóc opracowana przez Instytut Demokracji Bezpośredniej broszura? To temat wykładu, który zdalnie przeprowadzi prof. Mirosław Matyja.
📅 sobota, 16 grudnia, godz. 13.00-17.00

✅ sala Cotex, ul. al. Józefa Piłsudskiego 35, 09-407 Płock
🔥 Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z działalnością Instytutu Demokracji Bezpośredniej? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.