Demokracja w życiu aktywnej społecznie młodzieży. Warsztat w Warszawie!
16.12.2023, 16:30
Warszawa

Kolejne szkolenie Instytutu Demokracji Bezpośredniej odbyło się w sobotę 16 grudnia w Warszawie.

Szkolenie pt. „Demokracja w Twojej organizacji i Twojej okolicy. Dlaczego warto angażować młodych w procesy decyzyjne?” odbyło się o godzinie 16.30 w Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia” przy ul. Stawki 4b/lokal usługowy 1.

W działalności stowarzyszeń, lokalnych grup aktywistów czy organizacjach młodzieżowych ważne jest, by sposób podejmowania decyzji i rozstrzygania konfliktów zachęcał wszystkich członków i sympatyków do zaangażowania i najlepiej realizował społeczne potrzeby. Jako aktywni obywatele macie możliwość skutecznie wpływać na decyzje wójta, burmistrza, rady gminy lub powiatu. W wielu przypadkach do załatwienia sprawy wystarczy zebranie choćby 100 podpisów! Dlaczego warto podejmować decyzje w Waszym środowisku w sposób demokratyczny? Jak wykorzystać do tego nowoczesne technologie? W jakich sprawach możecie skutecznie wpływać na lokalne władze? Czym jest inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców i petycja? Ile podpisów potrzeba, by zorganizować lokalne referendum?

Na te pytania odpowiadał koordynator Instytutu Demokracji Bezpośredniej Piotr Trudnowski. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Wczoraj i Jutro i było ono wydarzeniem towarzyszącym konferencji organizowanej przez partnera w ramach projektu „Młodzi w obliczu wyzwań społecznych współczesności”.Informacja archiwalna:

Szkolenie pt. „Demokracja w Twojej organizacji i Twojej okolicy. Dlaczego warto angażować młodych w procesy decyzyjne?” odbędzie się o godzinie 16.30 w Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia” przy ul. Stawki 4b/lokal usługowy 1.

W działalności stowarzyszeń, lokalnych grup aktywistów czy organizacjach młodzieżowych ważne jest, by sposób podejmowania decyzji i rozstrzygania konfliktów zachęcał wszystkich członków i sympatyków do zaangażowania i najlepiej realizował społeczne potrzeby. Jako aktywni obywatele macie możliwość skutecznie wpływać na decyzje wójta, burmistrza, rady gminy lub powiatu. W wielu przypadkach do załatwienia sprawy wystarczy zebranie choćby 100 podpisów!

Dlaczego warto podejmować decyzje w Waszym środowisku w sposób demokratyczny? Jak wykorzystać do tego nowoczesne technologie? W jakich sprawach możecie skutecznie wpływać na lokalne władze? Czym jest inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców i petycja? Ile podpisów potrzeba, by zorganizować lokalne referendum?

Na te pytania odpowie koordynator Instytutu Demokracji Bezpośredniej Piotr Trudnowski. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Wczoraj i Jutro i jest ono wydarzeniem towarzyszącym konferencji organizowanej przez partnera w ramach projektu „Młodzi w obliczu wyzwań społecznych współczesności”.

W skrócie:
🔥 Warsztat „Demokracja w Twojej organizacji i Twojej okolicy. Dlaczego warto angażować młodych w procesy decyzyjne?”
📅 Termin: sobota 16 grudnia, godz. 16.30
✅ Miejsce: Warszawa, Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia” przy ul. Stawki 4b/1
Wstęp wolny!

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z działalnością Instytutu Demokracji Bezpośredniej? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.