6 lipca, 2023
We wtorek 11 lipca w Krakowie odbyły się dwa wydarzenia LubBezpośrednio.pl: wykład Jana Śpiewaka i debata z udziałem krakowskich aktywistów i mieszkańców!
Relacja ze spotkania:
Informacje archiwalne:
CO?
LubBezpośrednio.PL – Instytut Demokracji Bezpośredniej zaprasza na pierwsze stacjonarne spotkanie w Krakowie, w ramach którego odbędą się dwa otwarte wydarzenia z udziałem społeczników, aktywistów i zaangażowanych, świadomych mieszkańców.
KIEDY I GDZIE?
We wtorek 11 lipca zapraszamy do Krakowa (sala konferencyjna na parterze w budynku SHU Kłos przy ul. Szlak 65).
PROGRAM I GOŚCIE
godz. 17.00 – Wykład wprowadzający „Dlaczego miasta potrzebują rewolucjonistów?” – Jan Śpiewak, Stowarzyszenia Energia Miast
godz. 18.00 – Debata „Czy zmiana w Krakowie jest możliwa?”, w które udział wezmą:
– Mateusz Jaśko, Co jest nie tak z Krakowem
– Monika Konieczna, Akcja ratunkowa dla Krakowa
– Jan Śpiewak, Stowarzyszenia Energia Miast
DLACZEGO I O CZYM?
Demokracja zaczyna się na dole – od poziomu gminy, dzielnicy, osiedla, miasta.
W jakiej kondycji jest polska demokracja lokalna na przykładzie Krakowa? Co zrobić, by głos mieszkańców był lepiej słyszalny? W jaki sposób społecznicy i aktywni obywatele mogą walczyć z samorządowymi patologiami? Z jakich narzędzie może skorzystać każdy z nas? Jak działa obywatelska inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców, a jak referendum lokalne? Dlaczego warto angażować się w demokratyczną, proobywatelską zmianę pomimo kłód rzucanych pod nogi?
To wszystko tematy, o których będziemy rozmawiać!
KTO ZAPRASZA?
LubBezpośrednio.pl to obywatelska kampania edukacji społecznej Instytutu Demokracji Bezpośredniej. Działamy na rzecz wyegzekwowania art. 4 Konstytucji RP. Chcemy wzmocnić zwierzchnią władzę Narodu i popularyzować bezpośrednie formy jej sprawowania. Promujemy referenda i istniejące w polskim prawie instrumenty zaangażowania obywateli. Propagujemy jawność i rozliczalność władzy na każdym szczeblu. Zadanie Instytut Demokracji Bezpośredniej jest dofinansowane z budżetu państwa w ramach realizacji zadania publicznego. Wartość dofinansowania 4284900 zł, co stanowi 100,00% wartości zadania publicznego.