„Demokracja bezpośrednia. Podstawowe informacje” – konferencja prasowa z udziałem prof. Matyi

Tematem konferencji zorganizowanej przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty była prezentacji publikacji przygotowanej przez Instytut Demokracji Bezpośredniej, autorstwa profesora Mirosława Matyi.

5 października w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka. Tematem konferencji prasowej była broszura informacyjna “Demokracja bezpośrednia. Podstawowe informacje” autorstwa profesora Mirosława Matyi. Broszura została przygotowana w ramach projektu Instytut Demokracji Bezpośredniej.

Podczas konferencji prasowej kurator Roman Kowalczyk, wyjaśniał, że celem jest przekonanie młodych, że warto głosować, ponieważ im więcej osób bierze udział w demokratycznych procedurach, tym lepiej dla demokracji. Kuratorium deklaruje sukcesywne rozsyłanie broszury do bibliotek szkolnych, kurator zachęcał nauczycieli do korzystania z niej. Istnieje również możliwość pobrania broszury w wersji elektronicznej ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki. Broszurę można znaleźć w wersji elektronicznej również na naszej stronie.

W konferencji wziął udział również Jerzy Olenderek z przedstawiciel Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej Vitalis promującego demokrację bezpośredniego, który zapowiedział działania na rzecz upowszechniania wiedzy zawartej w broszurze.

Zdalnie na konferencji prasowej wystąpił również profesor Mirosław Matyja, który omówił zawartość przygotowanej przez niego publikacji. Wskazał również na mankamenty obecnie obowiązującej w Polsce konstytucji i przybliżył kwestie wdrożenia demokracji bezpośredniej w naszym kraju.


Rozmowa z profesorem Mirosławem Matyją na naszym kanale

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.