Demokracja bezpośrednia po polsku! – wykład prof. Matyi i debata we Wrocławiu
25.10.2023, 16:00
Wrocław

Już w środę 25 października zapraszamy na podwójne spotkanie o demokracji bezpośredniej we Wrocławiu.

25 października prof. Mirosław Matyja wygłosił we Wrocławiu wykład pt. „Demokracja bezpośrednia w Polsce – utopia czy szansa?”

Debata Demokracja bezpośrednia. Czy i jak ją wzmocnić? – prof. Mirosław Matyja, dr Mateusz Radajewski


Informacja archiwalna
W środę 25 października Instytut Demokracji Bezpośredniej zaprasza na spotkanie dotyczące demokracji bezpośredniej, które odbędzie się we Wrocławiu! Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00.

Wydarzenie składa się z dwóch części:
godz.16.00-17.00 – wykład Demokracja bezpośrednia w Polsce – utopia czy szansa? – prof. Mirosław Matyja
godz. 17.00-18.30 – debata Demokracja bezpośrednia. Czy i jak ją wzmocnić? – prof. Mirosław Matyja, dr Mateusz Radajewski.

Sylwetki gości:

Mirosław Matyja – politolog, ekonomista i historyk. Jest badaczem systemów demokratycznych na świecie i zwolennikiem bezpośredniodemokratycznego modelu funkcjonowania ponowoczesnych państw. Obronił doktorat Demokracja bezpośrednia i jej dysfunkcjonalność w systemie politycznym Szwajcarii na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zatrudniony jako profesor akademicki na uniwersytetach w następujących krajach: Włochy, USA, Indie, Indonezja, Ukraina. Jest założycielem i dyrektorem Miroslaw Matyja Academia for Democracy w Indonezji oraz koordynatorem merytorycznym LubBezpośrednio.pl – Instytutu Demokracji Bezpośredniej w Polsce. Autor ponad 20 publikacji książkowych i ponad 400 artykułów naukowych i popularnonaukowych. Jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów, bliźniaków. Mieszka i pracuje w Szwajcarii.

Mateusz Radajewski – prawnik, zajmuje się prawem konstytucyjnym i prawami człowieka. W swojej pracy naukowej podejmuje również kwestie związane z odpowiedzialnością prawną najwyższych urzędników państwowych, funkcjonowaniem władzy sądowniczej, relacjami pomiędzy organami państwa, organizacją i kompetencjami Trybunału Konstytucyjnego. Jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu prawa konstytucyjnego, w tym m.in. był współredaktorem monografii Instytucje demokracji bezpośredniej w praktyce. Odbył staże m.in. w Biurze Trybunału Konstytucyjnego oraz Kancelarii Senatu RP. W latach 2013-2014 pełnił funkcję inspektora wojewódzkiego ds. nadzoru nad samorządem terytorialnym. Na Wydziale Prawa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu prowadzi zajęcia z prawa konstytucyjnego, praw człowieka, prawa międzynarodowego, genezy instytucji prawnych oraz łacińskiej terminologii prawniczej.

Podsumowanie:
✅ Gdzie? Wrocław, Hotel Diament ul. Muchoborska 10
🔥 Kto? prof. Mirosław Matyja, dr Mateusz Radajewski
📅 Kiedy? środa 25 października, godz. 16.00-18.30
Wstęp wolny!

 

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.