Czy jawność informacji to tylko BIP? O dostępie do informacji publicznej

Jak ukształtowana jest zasada jawności w ustawodawstwie? Czy prawo gwarantuje nam jawność i dostęp do wszelkich informacji publicznych? Co do tego ma BIP? O to Agata Kempa pyta Wojciecha Jaskółkę.

👉 WOJCIECH JASKÓŁKA 👈

Urodził się w Nowym Sączu, od paru lat mieszka w Krakowie. Od wielu lat angażuje się społecznie. W 2016 r. współtworzył Stowarzyszenie Żandarmeria, zajmujące się m.in. rekonstrukcją historyczną. Współtworzył komitet inicjatywy uchwałodawczej „Powiat za rodziną”, który przeprowadził na przełomie roku 2020 i 2021 inicjatywę uchwałodawczą w powiecie nowosądeckim. W 2023 roku współtworzył komitet „Kraków dla kierowców”, który przeprowadził zbiórkę podpisów pod projektem likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie. W 2023 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej w sektorze publicznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Działa również politycznie; należy do partii Ruch Narodowy.

 

NEWSLETTER

Chcesz otrzymać dostęp do platformy do głosowań, której premiera w najbliższych dniach? Zostańmy w kontakcie! Koniecznie zapisz się na newsletter! Śledź nas też na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i TikToku.